Opoja.net
Meka Mish

Formacionet zyrtare: Milani dhe Interi zhvillojnë ‘Derby della Madonnina’

Në San Siro zhvillohet derbi i madh lokal, ndërmjet Milanit dhe Interit, i njohur si ‘Derby della Madonnina’.

Këtë edicion, dy skuadrat nga qyteti i Milanos janë drejtpërdrejt në garë për top-katërshe, prandaj kjo përballje ka një rëndësi shtesë.

Embedded video

AC Milan

@acmilan

🌕 Tonight is the night to make it happen. The night to make this derby our latest wonder. How are you getting ready for ?
🌕 La notte del Derby. La notte delle 7 meraviglie. La notte per compiere il nostro capolavoro. Voi come vi state preparando? 🔥

634 people are talking about this

Aktualisht, Rossonerët pozicionohen në vend të tretë në tabelë, me një pikë më shumë se Nerazzurrët që ndodhen në vend të katërt.

Do të shohim një përballje taktikash të dy trajnerëve të skuadrave rivale, Gennaro Gattuso dhe Luciano Spalletti.

Inter

@Inter

💥 Matchday
⚽️
🏆 28^ giornata @SerieA
⏰ 20:30 CET
🏟 Stadio Giuseppe Meazza
🚋 Scopri come raggiungerci https://moovit.me/Stadio_Meazza  ⚫️🔵

168 people are talking about this

Formacioni startues i Milanit: G Donnarumma; Calabria, Musacchio, Romagnoli, Rodriguez; Kessie, Bakayoko, Paqueta; Suso, Piatek, Calhanoglu.

Embedded video

AC Milan

@acmilan

Here’s our starting 1⃣1⃣ for the San Siro derby night 🔴⚫️
Ecco gli XI che scenderanno in campo per , forza ragazzi! 👊🏼@BioscalinITA

445 people are talking about this

Formacioni startues i Interit: Handanovic; D’Ambrosio, De Vrij, Skriniar, Asamoah; Vecino, Brozovic, Gagliardini; Politano, Lautaro Martinez, Perisic.

/Telegrafi/

Gjiganti

Mos i humb

Fansat nisin një fushatë për Vedat Muriqin: Eja në Fanerbahçe

Opoja.net

Chelsea do ta shkarkojë Maurizio Sarrin, legjenda Frank Lampard trajner i ri?

Opoja.net

Rashica flet për sezonin e jashtëzakonshëm që kaloi te Werderi: Vit pozitiv, edicionin tjetër do bëjmë edhe më mirë

Opoja.net

Mbappe ia hap derën Realit: E ardhmja ime mund të jetë diku tjetër

Opoja.net

Mustafi afër kalimit te Milani

Opoja.net

Stadiumi i Real Madridit më i vizituari në botë, i Barcelonës në vendin e gjashtë

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net