Opoja.net

Fotografi e rrallë, Rugova me plis në kokë

Kosova
Fotografi e rrallë, Rugova me plis në kokë

E kemi parë me personalitete të njohura evropiane e botërore, me shall apo me kostume kuq e zi.

Por edhe plisi i bardhë ka qenë pjesë e veshjes dekorative të presidentit Ibrahim Rugova.

Kjo foto që po qarkullon në rrjetet sociale, shihet presidenti Rugova gjatë një darke me komunitetin shqiptar në Çikago.

Fotoja mendohet se është bërë më vitin 1994 ndërkaq është shpërndarë nga aktivistë të diasporës shqiptare në Çikago të Amerikës.

Loading...

Mos i humb

Ambasada e Kosovës në Austri njofton qytetarët për procedurat që duhet ndjekur në rast kthimi në vendlindje

Opoja.net

Qeveria heq reciprocitetin ndaj Serbisë, Hoti: Presim që edhe pala serbe të heq pengesat

Opoja.net

Qeveria Hoti e dominuar nga burrat, shoqëria civile kritikon numrin e ulët të grave në ekzekutiv

Opoja.net

IKSHPK apelon të qytetarët, bizneset dhe gastronomia që në mënyrë strikte t’i respektojnë rekomandimet ndaj COVID-19

Opoja.net

Prishet koalicioni mes LVV-së dhe LDK-së në Prizren

Opoja.net

Edhe 11 raste me coronavirus dhe dy të shëruar në Kosovë

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net