Opoja.net

Fotografuan votën shtatë persona shoqërohen në Polici

Kosova
Fotografuan votën shtatë persona shoqërohen në Polici

Për shkak të fotografimit të votës, gjatë procesit të votimit, deri në orë  17 e 30, shtatë persona janë shoqëruar në Polici.

Shaban Osmanollaj, shefi i Zyrës për Informim në Policinë e Kosovës për rajonin e Prizrenit, ka konfirmuar se pesë nga shtatë personat e ndaluar iu është caktuar masa e ndalimit prej 48-orësh.

“Policia e Kosovës deri më tani ka iniciuar shtatë raste të ‘cenimit të fshehtësisë së votimit’, pra në këto raste është bërë fotografimi i votës. Pesë nga këta persona janë ndaluar në mbajtje me aktvendim të prokurorit për 48 orë, ndërsa dy persona janë liruar në procedurë të rregullt”, tha Osmanollaj.

Sipas policisë, janë konfiskuar edhe telefonat për hetime të mëtutjeshme./Telegrafi/

Loading...

Mos i humb

Qeveria Hoti e dominuar nga burrat, shoqëria civile kritikon numrin e ulët të grave në ekzekutiv

Opoja.net

IKSHPK apelon të qytetarët, bizneset dhe gastronomia që në mënyrë strikte t’i respektojnë rekomandimet ndaj COVID-19

Opoja.net

Prishet koalicioni mes LVV-së dhe LDK-së në Prizren

Opoja.net

Edhe 11 raste me coronavirus dhe dy të shëruar në Kosovë

Opoja.net

BE kërkon nga Kosova ta heq reciprocitetin: Në dialog, palët janë të barabarta

Opoja.net

​MPJ thirrje bashkatdhetarëve: Mos u nisni drejt Kosovës pa dokumentacion të rregullt

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net