Opoja.net

Fotoja që tregon se Khabib luftoi me këmbë të thyer

Sport
Fotoja që tregon se Khabib luftoi me këmbë të thyer

Khabib Nurmagomedov përsëri la publikun sportiv pa koment pasi mposhti me lehtësi Justin Gaethje.

Ai i dha fund Gaethje në raundin e dytë dhe kështu arriti një fitore të re, dhe pastaj njoftoi se kjo ishte lufta e tij e fundit në karrierë.

Pas luftës, kreu i UFC, Dana White, u trondit nga deklarata se Khabib luftoi me një këmbë të thyer. Nëse ka pasur ndonjë që nuk beson, Kabib tani e ka provuar atë.

Dy javë më parë, Khabib theu gishtin e këmbës dhe e fotografoi në mënyrë që ta postonte pas luftës.

Khabib nuk donte ta përmendte atë para luftës në mënyrë që të mos arsyetohej në rast humbje.

The post Fotoja që tregon se Khabib luftoi me këmbë të thyer appeared first on FaktePlus.

Fjalimi motivues i Majlinda Kelemendit: Krejt cka kam, i arrita vetë 

Kushtrim Guraj

Neymar kthehet me gol te PSG

Kushtrim Guraj

Xhaka refuzon të largohet nga Arsenali

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net