Opoja.net
Meka Mish

Frikë te Barcelona, Liverpooli shfaqet si favorit për De Ligt

Barcelona ndjehet e pa sigurt për arritjen e transferimit të mbrojtësit të Ajaxit, Matthijs de Ligt, këtë verë, pasi thuhet se Liverpooli tani është favorit për shërbimet e tij.

Blaugranët kanë biseduar me De Ligt gjatë gjithë sezonit me besimin se ata do ta mirëpresin këtë verë.

Megjithatë, gazeta Mundo Deportivothotë se katalunasit janë tronditur nga zhvillimet e reja që vijnë përmes ndërmjetësve.

Finalisti i Ligës së Kampionëve, Liverpooli tani po shfaqet si favoritë për nënshkrimin e mbrojtësit holandez.

Prania e Virgil van Dijk dhe mënyra e fitores në Ligën e Kampionëve nga Liverpooli ndaj Barcelonës javën e kaluar ka tërhequr vëmendjen e 19-vjeçarit.

Matthijs de Ligt (Foto: Shaun Botterill/Getty Images/Guliver)

Reds kanë fuqinë e shpenzimeve dhe mund ta tejkalojnë Barçën për kapitenin e Ajaxit, i cili vlerësohet me 85 milionë euro.

Pas fitores ndaj Utrecht të dielën, De Ligt tha: “Sigurisht që nuk e dini kurrë, nuk i mund të them se do të qëndroj ose largohem, por nuk ka asgjë përfundimtare”. /Telegrafi/

Gjiganti

Mos i humb

Mustafi afër kalimit te Milani

Opoja.net

Stadiumi i Real Madridit më i vizituari në botë, i Barcelonës në vendin e gjashtë

Opoja.net

Xavi refuzon ta marrë drejtimin e Barcelonës: Nuk është ende momenti

Opoja.net

Ish-kampionia botërore vlerëson lartë Majlinda Kelmendin

Opoja.net

Arijanet Muriqi vlerësohet nga Goal.com, futet në formacionin më të mirë të vitit nën 21 vjeç

Opoja.net

Real Madridi klubi me markën më të shtrenjtë në botë

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net