Fundi i botës në kryeqytetin e Turqisë, tmerr e panik i madh tek banorët

Rajoni
Fundi i botës në kryeqytetin e Turqisë, tmerr e panik i madh tek banorët

Një ngjarje e pa zakontë ka ndodhur dje në kryeqytetin e Turqisë, Ankara.

Dje lagjia Polatli e kryeqytetit turk Ankara, u përfshi nga një fenomen i çuditshëm.

Një erë e fortë goditi gjithë zonën dhe u ngrit një sasi e madhe tymi dhe rëre.

Kjo gjë shkaktoi temrr dhe panik tek banorët, të cilët u shprehën se pamja e rrallë ngjante me skenat e filmave apokaliptikë.

Pamjet apokaliptike, banorët i kanë cilësuar si të ngjashme me atë që imagjinohet si fundi i botës.

Guvernatori i Ankarasë, Vasip Şahin tha se mbetën të plagosur lehtë 6 persona.

Presidenti Trump thotë se e ka mundur koronavirusin

Opoja.net

Gratë hezitojnë të kontrollohen për kancer të gjirit në pandemi

Opoja.net

Mohimi i pronësisë, hebrenjtë kërkojnë rikthimin e tyre

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net