Gashi-Minxhozi diskutojnë për marrëdhëniet ndërmjet dy vendeve

Kosova

Ministri i Punëve të Brendshme (MPB), Bejtush Gashi priti sot në takim ambasadorin e Shqipërisë në Kosovë, Qemal Minxhozi me të cilin bisedoi për marrëdhëniet e mira ndërmjet dy vendeve, bashkëpunimin e ngushtë dhe ngritjen e cilësisë së jetesës për qytetarët.

Gjithashtu, në këtë takim u bisedua për kontrollin e përbashkët të pikave kufitare, ku u vlerësua bashkëpunimi i suksesshëm i patrullimeve të përbashkëta, sidomos gjatë sezonit veror, kur shtohet fluksi i lëvizjes së qytetarëve.

Theks i veçantë në këtë takim iu vu investimeve që janë bërë në rrugën që dërgon në pikën e kalimit të kufirit në Shishtaveq në komunën e Dragashit.

Të dy bashkëbiseduesit vlerësuan se do të shikohen mundësitë për ndërkombëtarizimin e kësaj pike të kalimit kufitar, e cila do të ndihmonte në shkarkimin e fluksit në kufi, sidomos gjatë sezonit veror. /Telegrafi/

Zemaj: Po shqyrtohet mbyllja e kufijve dhe kufizim i lëvizjes në zonat më të prekura me COVID-19

Opoja.net

Pandemia dëmtoi rëndë edhe Byronë Kosovare të Sigurimit

Kushtrim Guraj

Rritja e rasteve me COVID 19, mësimi në Kosovë po vazhdon në dy variante

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net