Opoja.net

Giroud i mohon fitoren United (Video)

Sport
Giroud i mohon fitoren United (Video)

Sulmuesit francez të Arsenalit, Olivier Giroud, i janë dashur vetëm 15 minuta të qëndrojë në fushë dhe në goditjen e parë drejt portës së rivalit të vendos epilogun e takimit, 1-1.

Giroud ka barazuar rezultatin në minutën e parafundit të ndeshjes, derisa Arsenal ishte në disavantazh ndaj një Manchester Unitedi që dominoi sot dhe kishte marrë epërsinë përmes Juan Matës 23 minuta brenda pjesës së dytë të takimit.

Mata ka qenë njeriu edhe që kishte rastin më të mirë në pjesë të parë, kur një goditje të tij drejt portës e nxorri Petr Cech me përvojë. Shkodran MustaÖ ka qenë për 90 minuta në fushë sot te Arsenali, ndërsa në 10 minutat e fundit të ndeshjes është futur edhe Granit Xhaka që morri karton të verdhë në sekondat e fundit të ndeshjes.

http://www.dailymotion.com/video/x52oqbe_all-goals-hd-manchester-united-1-1-arsenal-19-11-2016_sport

Nuk këndellet Arsenali, mundet edhe nga Wolves

Kushtrim Guraj

Me një super-organizim të apasionuarit e veturave festojnë “28 Nëntorin”, në Dragash

Opoja.net

Barcelona e feston ditëlindjen e 121-të me fitore madhështore kundër Osasunës

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net