Opoja.net

Gjermania raporton 47 vdekje të reja nga Covid-19

Shëndeti
Gjermania raporton 47 vdekje të reja nga Covid-19

Gjermania ka raportuar 47 vdekje të reja nga koronavirusi në 24 orët e kaluara, tha Instituti Robert Koch (RKI) të mërkurën.

Kjo rrit numrin e vdekjeve në shkallë vendi në 8349, sipas agjencisë kombëtare për kontrollin dhe parandalimin e sëmundjeve.

Vendi konfirmoi gjithashtu 362 raste të reja, duke e ngritur numrin mbarëkombëtar në 179,364 raste.

Të martën, qeveria gjermane njoftoi se kufizimet në distancën sociale do të shtrihen deri më 29 qershor. Sipas kufizimeve, jo më shumë se 10 persona, ose dy familje, lejohen të mblidhen në vende publike, raporton CNN, transmeton Klan Kosova.

Loading...

Mos i humb

E konfirmojnë ekspertët: Kornoavirusi bartet edhe përmes ajrit

Kushtrim Guraj

Pulat mund të shkaktojnë një pandemi të re, 100 herë më të keqe se Koronavirusi

Kushtrim Guraj

Ja pse është shumë e rëndësishme të vendosim maska kur dalim në publik

Kushtrim Guraj

Çka është Remdesiviri dhe pse po e kërkojnë të gjithë?

Kushtrim Guraj

A duhet t’i ushqejnë fëmijët me gji nënat e infektuara me Covid-19, flasin nga OBSH

Kushtrim Guraj

Zbulim i ri: Versioni i ri i Covid-19 përhapet shpejt, por nuk është i rëndë

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net