Opoja.net

Gjermania regjistron 432 raste të reja dhe 45 vdekje

Shëndeti

Gjermania ka regjistruar 432 raste të reja të infeksioneve me Covid-19 gjatë ditës së kaluardhe 45 vdekje.

Totali i përgjithshëm tani është 179,002 infeksione dhe 8.302 vdekje. Rreth 90% e të infektuarve janë rikuperuar tashmë.

Si shumica e Evropës, edhe Gjermania është në proces të lehtësimit të kufizimeve, raporton BBC, transmeton Klan Kosova.

Loading...

Mos i humb

Alarmon virologu gjerman: Do të ketë edhe valë të tretë të koronavirusit

Kushtrim Guraj

E konfirmojnë ekspertët: Kornoavirusi bartet edhe përmes ajrit

Kushtrim Guraj

Pulat mund të shkaktojnë një pandemi të re, 100 herë më të keqe se Koronavirusi

Kushtrim Guraj

Ja pse është shumë e rëndësishme të vendosim maska kur dalim në publik

Kushtrim Guraj

Çka është Remdesiviri dhe pse po e kërkojnë të gjithë?

Kushtrim Guraj

A duhet t’i ushqejnë fëmijët me gji nënat e infektuara me Covid-19, flasin nga OBSH

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net