Opoja.net

Goal i kushton artikull Rashicës, “raketës” të cilin po e përcjell Liverpool

Sport
Goal i kushton artikull Rashicës, “raketës” të cilin po e përcjell Liverpool

Ueb-faqja e famshme e futbollit, Goal, ia ka kushtuar një artikull të plotë yllit kosovar, Milot Rashica.
Goal e kanë “cuar në hënë” 23 vjecin duke ia përmbledhur të gjitha cilësitë dhe arritjet e tij individuale në një kampanjë të zorshme me Ëerder Bremen-in.
Mes tjerash, ata e kanë përshirë citatin e kreut të Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, i cili për Syri TV kishte thënë se vushtrriasin po e kërkon Liverpool-i, por gjithashtu edhe RB Leipzig.
Goal shkruan që Rashica është lojtar i rrallë dhe i dalluar në një ekip të tmerrshëm, i cili jo vetëm që kontribuon me gola dhe asistime për klubin e tij, por po ashtu kompleton më së shumti driblime, bën më së shumti goditje në drejtim të portës, bën më shumë prekje të topit në gjashtëmbëdhjetëshin e kundërshtarit, dhe krijon më së shumti raste për bashkëlojtarët e tij.

Loading...

Mos i humb

City afër nënshkrimit me Semedon

Kushtrim Guraj

Pogba i gatshëm t’i bashkohet PSG-së

Kushtrim Guraj

Dortmund fiton me rezultat të thellë ndaj Paderbornit

Kushtrim Guraj

Kuka: Me mijëra të rinj po e prisnin 1 qershorin për rifillimin e stërvitjeve

Kushtrim Guraj

Vdes në moshën 18-vjeçare futbollisti i Skenderbeut

Kushtrim Guraj

PSG blen kartonin e Icardit, shitja e dytë më e shtrenjtë në historinë e Interit

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net