Opoja.net

Golashënuesit dhe asistuesit më të mirë në histori të Ligës së Kampionëve

Sport
Golashënuesit dhe asistuesit më të mirë në histori të Ligës së Kampionëve

Champions League është gara e Cristiano Ronaldos. Deri më tani numëron 130 gola, më shumë se çdo futbollist në histori, Messi i dyti me 16.

CR7 është mbreti sa i përket golave dhe asisteve në UEFA Champions League.

Askush nuk ka shënuar apo asistuar më shumë se Cristiano Ronaldo në Evropë.

35-vjeçari i Juventusit numëron 130 gola në këtë garë të tij të preferuar, ku pesë herë e ka ngritur trofeun në qiell.

Ai ka lënë prapa Lionel Messin e Barcelonës, me 116 gola.

Ronaldo është edhe asistuesi më i mirë në Champions, me 40 asiste për gola, duke lënë prapa lojtarë si Messi, Giggs, Xavi e Di Maria.

The post Golashënuesit dhe asistuesit më të mirë në histori të Ligës së Kampionëve appeared first on FaktePlus.

Neymar kthehet me gol te PSG

Kushtrim Guraj

Xhaka refuzon të largohet nga Arsenali

Kushtrim Guraj

Real Madridi publikon listën e lojtarëve ndaj Interit, tri mungesa të mëdha

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net