Opoja.net

Granit Xhaka tregon se si po i motivon Unai Emery para finales së Ligës së Evropës

Sport

Arsenali është një ndër finalistët e Ligës së Evropës për herë të dytë në histori të klubit.

Londinezët do të ballafaqohen me rivalët lokal të Chelseat, të cilët do të përpiqen të fitojnë këtë garë evropiane për klube.

“Nëse vini në një klub që është udhëhequr për 22 vjet nga një trajner, ju duhet të ndryshoni jo pak gjëra, por të mëdha dhe nuk është aq e lehtë”.

“Nëse e shihni sezonin e tij të parë, ishte e mirë, sipas mendimit tim, dhe nëse mund të fitoni një trofe dhe të ktheheni në Ligën e Kampionëve, atëherë mendoj se është sezoni i përsosur. Nëse e shihni klubin, ne duhet të jemi në Ligën e Kampionëve,” tha Xhaka.

Tri fitimet e njëpasnjëshme të spanjollit në mes të viteve 2014 dhe 2016 me Sevillën, spanjollin e bën me një trofe larg nga të qenit menaxher më i suksesshëm në garën e kësaj gare.

“Ai flet me ne për përvojën e tij dhe si fitoi tri herë trofeun. Arsenal? 25 vjet? Dhe ky është një trofe i bukur! Ne duam të bëjmë gjithçka për të marrë një trofe për tifozët, për ne. Por ne nuk do të mendojmë nëse do të na kthejë në Ligën e Kampionëve apo jo. Chelsea dëshiron të fitojë në Ligën e Evropës”, tha mesfushori.

Ndryshe, Arsenal dhe Chelsea do të takohen gjatë ditës së mërkure në finalen që do të zhvillohet në Baku të Azerbajxhanit. /Telegrafi/

Mos i humb

Agjenti i Unitedit e ndoqi Vedat Muriqin ndaj Anglisë, raporte pozitive për të

Opoja.net

Çekët ndryshojnë mendje, ndeshjen ndaj Kosovës e zhvendosin nga Praga në Plzen

Opoja.net

Valon Berisha në formacionin e javës në Evropë

Opoja.net

“Gazzetta dello Sport” e përfshin Kosovën te “Hirushet”, që ëndërrojnë kualifikimin në Euro 2020

Opoja.net

Keane: Angli-Kosovë ndeshje e mrekullueshme, në pjesën e dytë anglezët mezi prisnin të mbaronte takimi

Opoja.net

Shkrimi special i The Telegraph: Rrëfimet e katër shqiptarëve nga Kosova që ishin për të shikuar ndeshjen

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net