Opoja.net

Gripi shkakton viktima

Shqipëria
Gripi shkakton viktima

Dje dhe sot në Sanatoriumin e Tiranës kanë ndodhur dy raste vdekjesh.

Bëhet fjalë për një rast dje në mbrëmje, ku i sëmuri ka qenë i prekur nga një pneumoni akute, më herët u prek nga gripi që i shtoi komplikacionet.

Ndërsa rasti i dytë ishte sot në mëngjes. Megjithatë, mjekët dhe punonjësit e Sanatoriumit tregohen të kujdesshëm dhe nuk konfirmojnë që shkaktar i vdekjes është gripi. Por, ajo që ata pranojnë është se Sanatoriumi dhe veçanërisht sallat e reanimacionit janë plot me të sëmurë rëndë për shkak të gripit.

“Kam shtruar një familjar pasi vuan nga mushkëritë. Këtu blej gjithçka, edhe vigonët. Në Shqipëri pothuajse mungon çdo gjë”, thotë një qytetar, për tch.

“Shumë ilaçe që nuk kishte spitali u detyrova t’i blija në farmaci”, thotë një tjetër.

Gripi këtë vit shkakton probleme me mushkëritë, pamundësi frymëmarrjeje dhe për këtë arsye duhet që t’u sigurohet frymëmarrje artificiale. Në Sanatorium janë shumë raste të tilla, disa edhe në rrezik për jetën.

Loading...

Mos i humb

Rama: Kufiri Kosovë-Shqipëri s’hapet, Mini-Shengeni hap kufijtë e gjithë rajonit

Opoja.net

Një kat i shtëpisë u zhyt nën tokë, familja me 15 anëtarë që shpëtoi mrekullisht nga tërmeti

Opoja.net

Thumana disa ditë pas tërmetit

Opoja.net

Sërish tërmet në Shqipëri, ndjehen lëkundje pas mesnate

Opoja.net

Rama: 105 objekte janë të futura në zonën e rrezikut

Opoja.net

Shoqata studentore shqiptare në Harvard mbledh mbi 9 mijë dollarë për të prekurit e tërmetit

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net