Opoja.net

Hallakamë pas përfundimit të ndeshjes, çka ndodhi me Messin në Bolivi?

Sport
Hallakamë pas përfundimit të ndeshjes, çka ndodhi me Messin në Bolivi?

Incident në fund të ndeshjes, Messi në qendër të vëmendjes.

Argjentina mbrëmë në La Paz festoi kundër Bolivisë me 2: 1 dhe kështu me dy fitore hapi kualifikimet për Kupën e Botës në Katar në 2022.

Argjentinasit festuan pas një kthesë me golat e Lautaro Martinez dhe Correa, dhe pas përfundimit të ndeshjes ndodhi një incident.

Kishte shumë zhurmë, ku në qendër të vëmendjes ishte Messi, i cili kishte diçka për t’i thënë kapitenit të ekipit vendas Moreno.

Messi pësoi provokime të ndryshme gjatë ndeshjes, kështu që në fund vendosi të lajë hesapet me anëtarët e ekipit kombëtar bolivian. Kishte sharje dhe fyerje nga të gjitha anët, asgjë e pazakontë për klimën e futbollit të Amerikës së Jugut.

Pas disa minutash debate të nxehta, tensioni u qetësua, Messi dhe ekipi i tij festuan triumfin që ishte i vështirë të arrihej.

Maldini e pranon intersin e Milan për Thauvin

Kushtrim Guraj

Shtyhet shorti i 1/16 së finales së Kupës

Kushtrim Guraj

Maradona nuk ‘mundi të prehej në paqe’, tifozët hynë në ndërtesën e presidencës, policia i largoi me dhunë ata

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net