Opoja.net
Meka Mish

Haradinaj me ambasadoren finlandeze, diskutojnë për projektet potenciale mes dy vendeve

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj është takuar sot me ambasadoren e Finlandës në Kosovë Pia Stjernvall.

Haradinaj ka shkruar në Facebook se me ambasadoren finlandeze përveç që ka biseduar për proceset aktuale ka shqyrtuar edhe projektet potenciale që janë me interes për Kosovën dhe Finlandën.

Postimi i Haradinajt:

Me ambasadoren e Finlandës në Kosovë, Pia Stjernvall, biseduam për proceset aktuale që po kalon vendi ynë. Në funksion të thellimit të bashkëpunimit bilateral ndërmjet dy vendeve, shqyrtuam projektet potenciale që do të ishin në interesin tonë të përbashkët. RH

Gjiganti

Mos i humb

Al Jazeera: Vuçiq po e përdor Kosovën si karrem për opozitën në Serbi

Opoja.net

Përkujtohen 27 të masakruarit e Lagjes së Trimave

Opoja.net

Fundjava në Kosovë me mot të ndryshueshëm

Opoja.net

Cakaj: Ibrahim Rugova, arkitekt politik i Kosovës

Opoja.net

Haradinaj takon Jahjagën, flasin për shënimin e 20-vjetorit të intervenimit të NATO-s në Kosovë

Opoja.net

Rritet bashkëpunimi mes Policisë së Kosovës dhe asaj gjermane

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net