Haradinaj paralajmëron Kurtin: Nëse e heq taksën i ndajmë rrugët shumë keq

Kosova
Haradinaj paralajmëron Kurtin: Nëse e heq taksën i ndajmë rrugët shumë keq

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka paralajmëruar shkëputje të raporteve me Albin Kurtin nëse largon taksën.

Haradinaj, në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini ka thënë se në tema nacionale janë të gatshëm për të kontribuar siç është edhe përfshirja në dialog.

Megjithatë ai ka thënë se nuk pranon të kthehet pas në proces.

Kryetari i AAK-së ka thënë se nëse Kurti e heq taksën “ne i ndajmë rrugët shumë keq me të”.

“Ne s’kemi as pse komunikojmë më me njeri-tjetrin. Nuk besoj se takimi me të më do t’i kontribuonte interesin nacional”.

FIRMA JUAJ +383 45563059

Haradinaj ka thënë se nëse Kurti kthehet në të njëjtat formula të dialogut si deri më tani Kosova do të vonohet edhe për disa vjet.

Hoti siguron prodhuesit dhe përpunuesit e qumështit se qeveria do t’i mbështesë

Opoja.net

Sot vjen në Kosovë shefi i zyrës së DFC në Serbi

Opoja.net

Njohja e pavarësisë së Kosovës, vjen një lajm i mirë nga Ukrahina!

Opoja.net

Deputetja e LDK-së e pranon se koalicioni qeverisës s’i ka 61 vota në Kuvend

Opoja.net

Bekim Haxhiu: Vitia kishte qenë ministër vetëm për konferenca, gjërat tjera nuk po i ditke

Opoja.net

Tahiri mbron shefin e Qeverisë: Hoti nuk i jep as “pesë pare” nëse dalim nga koalicioni

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net