Opoja.net

Haradinaj përshëndet fitoren e shqiptarëve në Tuz

Kosova

Kryeministri Ramush Haradinaj, ka përgëzuar shqiptarët e Tuzit për fitoren në zgjedhjet e sotme lokale.

Përmes një postimi në Facebook, ka thënë se fitorja e Tuzit,  është shembull i shkëlqyer se uniteti i faktorit shqiptar sjell suksesin.

“Bashkimi në koalicion i subjekteve politike shqiptare, fitoi të drejtën për të qeverisur me Tuzin. Një shembull i shkëlqyer se uniteti i faktorit shqiptar sjell suksesin. Urime shqiptarëve të Tuzit për këtë fitore historike”, shkruan Haradinaj në Facebook.

Sipas rezultateve preliminare të shtabit zgjedhor, koalicioni “Malësia na bashkon” e shqiptarëve në Tuz kanë marrë 80 për qind të votave të viseve malore, ndërkohë që priten të publikohen edhe rezultate e para zyrtare.

Mos i humb

Më 21 shtator, Bota sillet rreth Kosovës

Opoja.net

Republika e Turqisë e gatshme t’i ofrojë mbështetje Kosovës në fushën e sigurisë

Opoja.net

KQZ: Do të shtypen 1,801,800 fletëvotime

Opoja.net

BE mbështet zgjedhjet transparente dhe gjithëpërfshirëse në Kosovë

Opoja.net

Mot vjeshtor, këto janë temperaturat për sot dhe nesër

Opoja.net

Haradinaj: E rëndësishme kush fiton më 6 tetor, sepse ai e udhëheq dialogun me Serbinë

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net