Opoja.net

Haradinaj pret në takim lamtumirës ambasadoren e Kroacisë

Kosova

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim lamtumirës ambasadoren e Kroacisë në Kosovë, Marija Kapitanović.

Haradinaj në një postim në llogarinë e tij në Facebook ka shkruar se Kroacia si shtet mik mbetet shembull i mirë që duhet ndjekur në procesin e integrimeve euroatlantike.

“Takim lamtumirës me ambasadoren e Kroacisë në Kosovë, Marija Kapitanović, të cilën e falënderova për angazhimin e saj në thellimin e marrëdhënieve bilaterale dhe intensifikimin e bashkëpunimit ndërmjet dy vendeve tona. Kroacia si shtet mik yni, mbetet shembull i mirë që duhet ndjekur në procesin e integrimeve euroatlantike. Ambasadores Kapitanović i urova rrugëtim të suksesshëm në karrierë”, ka shkruar Haradinaj./Telegrafi/

Mos i humb

BE mbështet zgjedhjet transparente dhe gjithëpërfshirëse në Kosovë

Opoja.net

Mot vjeshtor, këto janë temperaturat për sot dhe nesër

Opoja.net

Haradinaj: E rëndësishme kush fiton më 6 tetor, sepse ai e udhëheq dialogun me Serbinë

Opoja.net

Mbi 3500 persona hoqën dorë nga nënshtetësia e Kosovës këtë vit

Opoja.net

Gjermania dhuroi 500 mijë euro për FSK-në

Opoja.net

Brnabiq: Gjermania nuk ka propozim konkret e as “vija të kuqe” për Kosovën

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net