Haradinaj pret zyrtaren e Departamentit të Shtetit, asnjë fjalë për taksën

Kosova
Haradinaj pret zyrtaren e Departamentit të Shtetit, asnjë fjalë për taksën

Zyrtarja e Departamentit të Shtetit te Haradinaj, Amerika ndihmon institucionet e sigurisë

Kryeministri Ramush Haradinaj po thotë se me mbështetjen e SHBA-së, Kosova ka arritur progres në sundim dhe zbatim të ligji, raporton Gazeta Express.

Haradinaj përmes një postimi në Facebook, ka bërë të ditur se është takuar ndihmës Sekretaren për Çështje Ndërkombëtare të Narkotikëve dhe Zbatimit të Ligjit të SHBA-së, Kirsten Madison.

“Me mbështetjen e pa rezervë të partnerëve strategjikë, si SHBA-ja, vendi ynë ka arritur progres substancial në konsolidimin e mekanizmave të sigurisë, si dhe në sundim e zbatim të ligjit”.

“Ndihmës Sekretaren për Çështje Ndërkombëtare të Narkotikëve dhe Zbatimit të Ligjit(INL) të ShBA-së, Kirsten Madison, e falënderova për përkrahjen e vazhdueshme amerikane për ngritjen e kapaciteteve të Policisë, Prokurorisë dhe institucioneve tona tjera të sigurisë. Kosova, në përballjen me sfidat ndërkombëtare të sigurisë, është partner kredibil dhe çdoherë përkrah aleatëve të saj strategjikë”, ka thënë Haradinaj.

Statusi i plotë:

Me mbështetjen e parezervë të partnerëve strategjikë, si ShBA-ja, vendi ynë ka arritur progres substancial në konsolidimin e mekanizmave të sigurisë, si dhe në sundim e zbatim të ligjit. Ndihmës Sekretaren për Çështje Ndërkombëtare të Narkotikëve dhe Zbatimit të Ligjit(INL) të ShBA-së, Kirsten Madison, e falënderova për përkrahjen e vazhdueshme amerikane për ngritjen e kapaciteteve të Policisë, Prokurorisë dhe institucioneve tona tjera të sigurisë. Kosova, në përballjen me sfidat ndërkombëtare të sigurisë, është partner kredibil dhe çdoherë përkrah aleatëve të saj strategjikë.

[the_ad_group id="421"]

Donika tregon statusin e saj brenda Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës

Opoja.net

Pasi iu hakua Facebooku, Zafir Berisha ka diҫka për të thënë

Opoja.net

Tre ditë pas aksionit policor në Karaçevë, ja ҫka ka mbetur atje

Opoja.net

Kryetari Veseli takohet me drejtuesit e Odës Ekonomike, ja çka biseduan

Opoja.net

Infektologu Sadiku parashikon rritje të rasteve me koronavirus në Kosovë

Opoja.net

Ministrja serbe zbulon 4 rrugët që do t’i financojë Amerika e që lidhin Serbinë dhe Kosovën

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net