Opoja.net

Haxhiu: Fryma dhe vizioni i Vokrrit u tret

Sport
Haxhiu: Fryma dhe vizioni i Vokrrit u tret

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Bekim Haxhiu ka komentuar eleminimin e Kombëtares së Kosovës kështu duke akuzuar Federatën e Futbollit të Kosovës.

Haxhiu në një reagim në facebook ka shkruar s FFK do të duhej të jepte llogari për humbjet dhe eliminimin e ekipit të Kosovës në futbooll.

Haxhiu tutje tha se fryma dhe vizioni i Vokrrit u tret.

Reagimi i plotë i Haxhiut:

Maqedonia fiton kundër Gjeorgjisë dhe kualifikohet në Kampionatin Evropian.

Ndërsa Federata e Futbollit të Kosovës paska publikuar një lajm se kombëtarja e jonë u kthye në stërvitje.

Në vend se të jepnin llogari për eleminimin dhe dështimet e kombëtares sonë, FFK vazhdon thua ti se asgjë nuk ka ndodhur dhe stërvitjet tani janë lajmi kryesor.

Pandev me futbollistët tjerë të kombëtarës së Maqedonisë iu dhanë leksion lojtarëve tonë dhe të Gjeorgjisë se si luftohet për Shtetin që përfaqëson.

P.S.

Fryma dhe vizioni i Vokrrit u tret !

FFK dhe kombëtarja jonë janë bërë për të ardhur keq!

The post Haxhiu: Fryma dhe vizioni i Vokrrit u tret appeared first on FaktePlus.

Pamje: Joyce e trondit Duboisin dhe e bën edhe një hap të madh drejt titullit të botës

Kushtrim Guraj

U zhvillua ndeshja revyale për nder të 28 Nëntorit ndërmjet Veteranëve të futbollit dhe FSK-së

Opoja.net

Urimi i kapiteni legjendar për 28 Nëntor

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net