Opoja.net

Hazard debuton te Real Madridi me fanellën me numër 50, arsyeja është unike

Sport
Hazard debuton te Real Madridi me fanellën me numër 50, arsyeja është unike

Eden Hazard bëri debutimin e tij te Real Madridi në Huston kundër Bayern Munich duke mbajtur numrin 50 të veshur në fanellën e tij.

Ende pa një numër zyrtar në skuadër, me të preferuarin e tij 7 të zënë nga Mariano Diaz, belgu ka zgjedhur një opsion unik për ndeshjen e tij të parë me Realin.

Hazard ka zgjedhur fanellën me numër 50 në nder të zbritjes në hënë të ‘Apollo 11’ që u arrit 50 vjet më parë, apo më saktë më 20 korrik të vitit 1969.

Hazard në aksion ndaj Bayernit me fanellën me numër 50

Të tjerat transferime të reja si Ferland Mendy dhe Luka Jovic debutuan me fanellat me numër 23 dhe respektivisht 18, të mbajtur më parë nga Sergio Reguilon dhe Marcos Llorente.

Loading...

Mos i humb

Messi për vdekjen e Bryant: S’kam fjalë, një gjeni i vërtetë na braktisi

Opoja.net

Amir Rrahmani i mrekullueshëm, tregon pse e bleu Napoli

Opoja.net

Vedat Muriqi vazhdon me formën e jashtëzakonshme, shënon në derbin e madh

Opoja.net

Muller shënon golin e 100-të në ‘Allianz Arena’

Opoja.net

Valencia e mundi Barcelonë pas 13 viteve, fërkon duart Real Madridi

Opoja.net

Mike Tyson rrëfehet për përleshjen e tij të vetme sa ishte në burg

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net