Hoti: 53 milionë euro për bujqësi

Natyra
Hoti: 53 milionë euro për bujqësi

Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti, ka bërë të ditur se sot është nënshkruar Programi për Zhvillim Rural dhe ai i Pagesave Direkte në vlerë prej 53 milionë eurove.

Sipas tij, kjo vlerë do të dyfishohet sapo të miratohet Buxheti në Kuvendin e Kosovës, i cili tashmë është votuar në Qeveri, njofton Klan Kosova.

“Sot u nënshkrua Programi për Zhvillim Rural dhe ai i Pagesave Direkte në vlerë prej 53 milionë eurove. Kjo vlerë do të dyfishohet sapo të miratohet Buxheti në Kuvendin e Kosovës, të cilin tashmë e kemi votuar në Qeveri”.

 

Në Ditën Botërore të Turizmit, Veseli viziton pjesën e brezit kufitar me Maqedoninë Veriore

Opoja.net

Shënohet Dita Botërore e Turizmit

Opoja.net

Kosova punon vetëm 44.8 % të tokës

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net