Opoja.net

Hoti nga Dragashi: Bujqësia ka qenë dhe do të mbetet prioritet i qeverisjes sonë

Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti, teksa ka qëndruar në komunën e Dragashit, ka thënë që bujqësia ka qenë dhe do të mbetet prioritet i qeverisjes së tij, shkruan Gazeta Sinjali.

Hoti ka postuar disa fotografi në Facebook gjatë qëndrimit të tij në Dragash, ku ka takuar anëtarët dhe simpatizantët e LDK-së.

101
SONDAZH / Zgjedhjet Lokale
A mendoni se ka keqpërdorime gjatë zgjedhjeve në Dragash ?

Në Dragashin e punës dhe bashkëjetesës! LDK-ja është shtëpia jonë e madhe, ndërsa fitorja e saj quhet Republika e Kosovës dhe ekzistenca e saj, ndaj ne jemi me shtëpinë tonë, përkatësisht me Kosovën. Ky ishte mesazhi që na kishin rezervuar strukturat, anëtarët dhe simpatizantët, me rastin e vizitës sonë në këtë degë. Faleminderit Dragash, ne jemi me ju! Krenar që bujqësia ka qenë dhe do të mbetet prioritet i qeverisjes sonë, për të mirat tona e nga toka jonë e çmuar. Zoti e bekoftë Dragashin!  Zoti e bekoftë LDK-në!”, ka shkruar Hoti./Gazeta Sinjali/

Arrijnë para Ministrisë fermerët me rreth 200 traktorë

Opoja.net

Austria e gatshme ta ndihmojë Kosovën në sektorin e bujqësisë

Opoja.net

​Kultivuesit e deleve dhe dhive kërkojnë rritje të subvencioneve, ndryshe paralajmërojnë protesta

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net
Fokusi
Shiko
Zgjedhjet
Kontribo
Raporto