Opoja.net

Hyri në librin e rekordeve Guinness duke e shtyrë automjetin për 100 kilometra

Kuriozitete
Hyri në librin e rekordeve Guinness duke e shtyrë automjetin për 100 kilometra

Një kroat, Tomislav Lubenjak, ka hyrë në librin e rekordeve Guinness, pasi ka shtyrë një automjet prej 730 kilogramësh për 100 kilometra, raporton Anadolu Agency (AA).

Lubenjak i cili gjatë 17 orëve me duar ka shtyrë automjetin nëpër rrugët e kryeqytetit të Kroacisë, Zagreb, ka thyer rekordin e mëparshëm prej 83 kilometrash.

Kroati me këtë tërhoqi vëmendjen e qytetarëve dhe turistëve, ndërsa e uruan atë me duartrokitje.

Loading...

Mos i humb

“Dëshpërim Kosova” – qytetari që po proteston kundër Qeverisë Hoti (VIDEO)

Opoja.net

Rrethi i Janjevës u nis për 45 ditë, nuk u përfundua as për tre vjet (VIDEO)

Opoja.net

Rreth i Janjevës u nis për 45 ditë, nuk u përfundua as për tre vjet (VIDEO)

Opoja.net

Dogana: Kosovarët shpenzojnë 300 milionë euro në duhan brenda vitit

Opoja.net

Ndërpritet restaurimi i mullirit (VIDEO)

Opoja.net

Burgu i torturave bëhet muze unik në kryeqytet (VIDEO)

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net