Opoja.net

Hysaj, ende në dyshime për të ardhmen

Sport
Hysaj, ende në dyshime për të ardhmen

Elseid Hysaj ishte një nga futbollistë e parë në listën e largimeve te skuadra e Napolit, por emergjenca e dëmtimeve, ndryshimet në pankinë dhe revolta e lojtarëve që nuk shpëtoi pa ndëshkime, ka ridizenjuar skenarët.

Kapiteni i kombëtares shqiptare me një moshë të re por me eksperiencën e një veterani, ishte pranë Romës por tani duket se do të qëndrojë në ekipin e San Paolos.

“Po flasim për një rinovim të mundshëm por duhet të kuptojmë që Hysaj pas një viti do jetë një futbollist i lirë. E di që Gattuso e vlerëson shumë dhe në mbledhjet mes tyre, ka nënvizuar se nuk është e lehtë të gjesh nëj lojtar 25 vjeç me eksperiencën e Hysaj dhe kaq të fortë”, u shpreh Mario Giuffredi, agjent i Elseid Hysaj, transmeton Top Channel.

“Napoli nuk e ka të lehtë ta humbë me parametra zero por të shohim. Skuadra po vuan sepse projekti i saj dështoi. Synonte të merrte Di Lorenco për të shitur Hysajn”.

Por çfarë do të ndodhë praktikisht me mbrojtësin e përfaqësueses kuqezi? Eksperienca e prokuratorit të tij, me gjasë do të sjellë rinovimin me një pagë të shtuar për shkodranin, para’ të cilat Napoli do t’i fitojë më pas nga një transferim eventual në verë. Në të kundërt, Hysaj largohet falas dhe jugorët humbin të paktën 15 milionë euro.

Loading...

Mos i humb

Zbulohet arsyeja se pse Muriqi nuk ka shënuar gol qe tri ndeshje

Opoja.net

Sot rinis lufta për titull në Ligën e Kampionëve me dy superndeshje

Opoja.net

Pas Smajlajt, edhe Luiza Gega shpallet kampione Ballkani

Opoja.net

Përfaqësuesit ndërkombëtarë të pingpongut vizitojnë KOK-un

Opoja.net

Maqedonasit kufizojnë shqiptarët për ndeshjen e 26 marsit, bileta vetëm me kartë identiteti

Opoja.net

Kjo është skuadra e radhës nga Premierliga që kërkon Muriqin

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net