Opoja.net

I anulohën dy gola, barazon KF Opoja (Foto)

Opoja Sport
I anulohën dy gola, barazon KF Opoja (Foto)

Ndeshja e gjiros së 19-të e ligës së dyt grupi A ndërmjet KF Opojës dhe KF Dardanët përfundoi me rezultat të barabart 1-1, pas shumë polemikave dhe dy golave të anuluar.

Ndeshjën e gjiros së 19-të KF Opoja e luajti si vëndas në stadiumin Përparim Thaqi në Prizren kundër skuadrës nga Gjakova KF Dardanët, gjatë gjithë ndeshjës kishte polemika të shumta drejtuar gjyqtarëve nga dy skuadrat si pasoj e referimit jo në nivel, një ndeshje e fortë ku u dy skuadrat u ndeshkuan me nga një karton të kuq.

Të parët në avantazh kaluan skuadra nga Gjakova edhe pse lojtarët e KF Opoja po e posedonin lojën e po krijonin më shum raste për shënim, minutën e parë të pjeses së dyt me një gjuajtje perfekte Ditëlind Reshiti e paraboloj portjerin nga jasht zonës dhe arriti ta barazoj rezultatin, e që doli të jet edhe rezultati përfundimtar i kësaj ndeshje 1-1.

KF Opojës iu anuluan edhe dy gola, gola me të cilet sot do të grumbulloheshin tre pikët e merituara, vlen të cekët se ndeshja e parë kundër KF Dardanëve kur Opoja luante si mysafir përfundonte 3-0 në favor të vëndasve, kjo është edhe një shenjë se KF Opoja ka filluar të kthehet tek rezultatet pozitive.

 

 

 

 

Loading...

Mos i humb

Aksident trafiku në rrugën Dragash – Pllavë (Foto)

Opoja.net

Top 20 koreografitë më të mira nga tifozët

Opoja.net

Ueb faqja për shitjen e biletave Kosovë- Angli, jashtë funksionit

Opoja.net

Xhaka afër kalimit te Milani

Opoja.net

Bie bora e parë në Dragash (Foto)

Opoja.net

Challandes publikon listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjet me Çekinë dhe Anglinë

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net