Opoja.net

I anulohën dy gola, barazon KF Opoja (Foto)

Opoja Sport

Ndeshja e gjiros së 19-të e ligës së dyt grupi A ndërmjet KF Opojës dhe KF Dardanët përfundoi me rezultat të barabart 1-1, pas shumë polemikave dhe dy golave të anuluar.

Ndeshjën e gjiros së 19-të KF Opoja e luajti si vëndas në stadiumin Përparim Thaqi në Prizren kundër skuadrës nga Gjakova KF Dardanët, gjatë gjithë ndeshjës kishte polemika të shumta drejtuar gjyqtarëve nga dy skuadrat si pasoj e referimit jo në nivel, një ndeshje e fortë ku u dy skuadrat u ndeshkuan me nga një karton të kuq.

Të parët në avantazh kaluan skuadra nga Gjakova edhe pse lojtarët e KF Opoja po e posedonin lojën e po krijonin më shum raste për shënim, minutën e parë të pjeses së dyt me një gjuajtje perfekte Ditëlind Reshiti e paraboloj portjerin nga jasht zonës dhe arriti ta barazoj rezultatin, e që doli të jet edhe rezultati përfundimtar i kësaj ndeshje 1-1.

KF Opojës iu anuluan edhe dy gola, gola me të cilet sot do të grumbulloheshin tre pikët e merituara, vlen të cekët se ndeshja e parë kundër KF Dardanëve kur Opoja luante si mysafir përfundonte 3-0 në favor të vëndasve, kjo është edhe një shenjë se KF Opoja ka filluar të kthehet tek rezultatet pozitive.

Loading...

Mos i humb

Piraj: Unë s’mund të mbaj ‘Porsche’ e të mos i paguaj punëtorët

Opoja.net

Prej vendimit për kufizim të lëvizjes në Dragash është arrestuar vetëm një person për narkotikë