Opoja.net

I dënuari për vrasje ekstradohet nga Gjermania

Shqipëria
I dënuari për vrasje ekstradohet nga Gjermania

Është ekstraduar nga Gjermania një 35-vjeçar, i cili ishte i shpallur në kërkim ndërkombëtar. Interpol Tirana ka ekstraduar Edi Durraj nga Fieri i cili është dënuar me 14 vjet burg për veprën penale vrasje me dashje dhe prodhim e mbajtje të armëve dhe municioneve luftarake.

“Nga Zyra Qendrore Kombëtare Interpol Tirana, u krye ekstradimi nga Gjermania i shtetasit në kërkim ndërkombëtar Edi Durraj (Duraj), 35 vjeç, banues në Fier . Gjykata e Rrethit Gjyqësor Fier, me vendimin penal të formës së prerë nr. 253 datë 22.07.2013, e ka dënuar këtë shtetas me 14 vjet burg për kryerjen e veprës penale “Vrasje me dashje” dhe “Prodhim dhe mbajtje pa leje të armëve dhe municioneve luftarake” parashikuar nga nenet 76 e 278/2 të Kodit Penal”, sqaron policia.

Ky shtetas iu dorëzua për shoqërim patrullës së Drejtorisë së Përgjithshme të Burgjeve.

Loading...

Mos i humb

Koronavirusi në Shqipëri, Rama: Nuk do të mbyllim kufijtë

Opoja.net

Në Shqipëri edhe 8 raste të dyshuara me koronavirus dolën negative

Opoja.net

Njerëzit dalin në rrugë pas tërmetit në Shqipëri

Opoja.net

Dy tërmete të fuqishme godasin sërish Shqipërinë

Opoja.net

Rama: Kufiri Kosovë-Shqipëri s’hapet, Mini-Shengeni hap kufijtë e gjithë rajonit

Opoja.net

Një kat i shtëpisë u zhyt nën tokë, familja me 15 anëtarë që shpëtoi mrekullisht nga tërmeti

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net