I padiskutueshmi Eshref Kryeziu!

Opoja Sport

KF “Opoja” momentalisht numëron 23 lojtarë të cilët luftojnë për një fanelë titullari. Por për një pozicion trajnerat nuk kanë ‘kokëdhembje’.

Numri 3 dhe pozicioni i mbrojtësit të majtë është pushtuar nga Eshref Kryeziu të cilin shkurt e thërrasin ‘Qeqa’
Qeqa prej se ekziston klubi ka munguar vetëm një herë në formacion dhe është zëvëndësuar një herë, të gjitha ndeshjet tjera i ka zhvilluar nga 90 minuta.

“Shumë herë ka ndodhur të na kërkojnë Eshrefin, disa me ironi e disa edhe me këmbëngulje” shprehet kapiteni Ditëlind Reshiti, i cili kujton edhe një rast në një ndeshje kunder Rahovecit “Ne po humbnim, por paraqitja e Eshrefit ishte e mirë, në një moment degjova zërin e një tifozi që tha “ky numri 3 po na i zen lojtarët si zagari leprat” pasi Eshrefi ia merr me kokë një top një lojtari të paktën 20 cm më të gjatë”

Eshrefi është i gjatë 1.68 m dhe për shkak të stilit luftarak që ka është edhe lojtari me më së shumti kartonë të verdhë në klub! (Opoja.net)

Muric, debuton me skuadrën e re

Fari Kolloni

122 të infektuar me “COVID-19” në Dragash, pasqyrohen rastet aktive, të shëruarit dhe vdekjet

Opoja.net

Liverpool sjell në këtë skuadër këtë super-lojtar

Fari Kolloni

Prishtina e Ballkani e nisin me fitore bindëse Superligën e Kosovës

Fari Kolloni

Paraqitjet e mira sezonin e fundit, Milan me super shpërblim për Calhanoglun

Fari Kolloni

Interi e rikthen talentin italian, paguan 20 milionë euro

Fari Kolloni
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net