Opoja.net

“Ia thashë Messit të njëjtat fjalë që m’i tha ai, por nuk m’u përgjigj…”

Sport
“Ia thashë Messit të njëjtat fjalë që m’i tha ai, por nuk m’u përgjigj…”

Ish-futbollisti i Barcelonës, Dani Alves, ka folur për ‘RAC1’ për atë që ndodhi me Lionel Messin.

33-vjeçari e kërkoi largimin nga Barcelona gjatë verës, por klauzola prej 700 milionë eurove ia prishi planet 10-shit magjik.

“Messi është aq i madh sa stema e FC Barcelona. Por, kur shikon përreth dhe e sheh se gjithçka është një katastrofë, normal se dëshiron të largohesh. Ajo çfarë ka bërë ai është aq e madhe sa që emrin e tij duhet t’ia lënë stadiumit. Unë i dërgova ato ditë një mesazh që të mos largohet nga Barcelona. Kur donin të më largonin nga klubi, i thash në stërvitje se po largohem sepse po më largojnë. Ai më tha; ‘mos shko, ku do ta kesh më mirë se këtu?’ Të njëjtën frazë i thash edhe unë. Nuk mu përgjigj, por e di se arriti te ai”, u shpreh Alves.

The post “Ia thashë Messit të njëjtat fjalë që m’i tha ai, por nuk m’u përgjigj…” appeared first on FaktePlus.

LAJMI I FUNDIT: Amir Rrahmani rezulton negativ, mposht koronavirusin

Kushtrim Guraj

Zemra e Maradonës peshonte 2 herë më shumë se një zemër normale

Kushtrim Guraj

Zidane: Nuk jap dorëheqje

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net