Opoja.net
Meka Mish

Igli Tare kërkohet me ngulm nga Milani

Edhe pozicioni i Leonardos te Milani është në rrezik. Pronarët e Roossonerëve po mendojnë që ta shkarkojnë drejtorin teknik, pas dështimeve në këtë sezon.

Elliott Menagment kanë mbetur të zhgënjyer nga transferimet që kanë ndodhur në afatin kalimtar të verës së kaluar, andaj ata kanë drejtuar gishtin te legjenda e klubit.

Leonardo me shumë gjasë do të shkarkohet nga Milani me të përfunduar ky sezon, ndërsa Igli Tare është në listën e pronarëve italian, pas punës së shkëlqyer që po bënë te Lazio.

Ilgi Tare dhe Valon Berisha (Foto: Paolo Bruno/Getty Images/Guliver)

Sipas Calciomercatos, drejtori shqiptar i ka impresionuar pronarët e Milanit me transferimet e bëra te rivali nga Serie A, andaj e duan transferimin e tij para se të hapet afati kalimtar.

Rossonerët janë në dijeni se Lazio nuk do ta lejojë aq lehtë largimin e Tares, por që në këtë sezon ka pasur një plasaritje të raporteve me drejtorit shqiptar dhe Biancoceleste. /Telegrafi/

Gjiganti

Mos i humb

Mustafi afër kalimit te Milani

Opoja.net

Stadiumi i Real Madridit më i vizituari në botë, i Barcelonës në vendin e gjashtë

Opoja.net

Xavi refuzon ta marrë drejtimin e Barcelonës: Nuk është ende momenti

Opoja.net

Ish-kampionia botërore vlerëson lartë Majlinda Kelmendin

Opoja.net

Arijanet Muriqi vlerësohet nga Goal.com, futet në formacionin më të mirë të vitit nën 21 vjeç

Opoja.net

Real Madridi klubi me markën më të shtrenjtë në botë

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net