Opoja.net

Ikën nga tërmetet, qytetarët rikthehen në Tiranë – kolonë e gjatë automjetesh

Shqipëria
Ikën nga tërmetet, qytetarët rikthehen në Tiranë – kolonë e gjatë automjetesh

Banorët e Tiranës po rikthehen në kryeqytet, pas frikës nga tërmetet.

Nga Laçi deri në Tiranë raportohet për trafik të rënduar dhe me mijëra makina po presin në radhë.

Policia Rrugore tha për “Mapo” se e kanë të pamundur të ndërhyjnë, për shkak të numrit të madh të automjeteve që po rikthehen në kryeqytet.

Gjithashtu Policia Rrugore konfirmon se trafik të rënduar ka edhe në aksin Elbasan-Tiranë. Rreth 7 km shkon vargu i makinave të cilat presin të hyjnë në Tiranë nga Elbasani.

Pas tërmetit 6.4 ballë që goditi vendin dhe disa lëkundjeve të tjera që vijuan orët më vonë, shumë qytetarë u larguan nga Tirana e Durrësi, drejt jugut të vendit, Kosovës, ose drejt Korçës

Loading...

Mos i humb

Koronavirusi në Shqipëri, Rama: Nuk do të mbyllim kufijtë

Opoja.net

Në Shqipëri edhe 8 raste të dyshuara me koronavirus dolën negative

Opoja.net

Njerëzit dalin në rrugë pas tërmetit në Shqipëri

Opoja.net

Dy tërmete të fuqishme godasin sërish Shqipërinë

Opoja.net

Rama: Kufiri Kosovë-Shqipëri s’hapet, Mini-Shengeni hap kufijtë e gjithë rajonit

Opoja.net

Një kat i shtëpisë u zhyt nën tokë, familja me 15 anëtarë që shpëtoi mrekullisht nga tërmeti

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net