Opoja.net

IKSHPK apelon prindërit e arsimtarët: Kujdes me peshën e çantave të nxënësve

Kosova
IKSHPK apelon prindërit e arsimtarët: Kujdes me peshën e çantave të nxënësve

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës me rastin e fillimit të gjysmëvjetorit të dytë të vitit shkollor, ka uruar një proces të mbarë dhe të suksesshëm për të gjithë nxënësve.

IKSHPK u ka bërë thirrje të gjithë pjesëmarrëseve në trafik për shtimin e kujdesit gjatë lëvizjes në rrugë.

Po ashtu, IKSHPK tërhoqi vëmendjen dhe apeloi prindërit dhe arsimtarët për zvogëlim të peshës së çantës të nxënësve.

“Prindër dhe arsimtarë. Menaxhimi i zvogëlimit të peshës së çantave të rënda parandalon të gjitha deformimet e boshtit të kurrizit te nxënësit e shkollave fillore”, thuhet në reagimin e IKSHPK-së. /Telegrafi/

Loading...

Mos i humb

Edhe rreth 10 milionë euro ekzekutohen pagesa për 53,248 përfitues të pakos emergjente

Opoja.net

Koronavirusi në Kosovë: 3.988 raste aktive, 354 të vdekur dhe 440 pacientë të hospitalizuar

Opoja.net

A do ta nënshkruajë PDK mocionin e VV-së, flet Kujtim Gashi

Opoja.net

100 milionë euro i ndahen Kosovës nga Komisioni Evropian

Opoja.net

Haxhiu i ashpër me VV-vë: “Rrotullimi i Plazma Keksave” dhe marrja e donacionit nga Serbia janë kapërcime në politikë nga Kurti

Opoja.net

Rastet e reja me koronavirus janë nga këto komuna dhe vendbanime të Kosovës

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net