Opoja.net

Infektologu i QKUK’së: Mos na quani heronj, por respektoni këshillat e mjekëve dhe qëndroni në shtëpi

Kosova
Infektologu i QKUK’së: Mos na quani heronj, por respektoni këshillat e mjekëve dhe qëndroni në shtëpi

Fitim Havolli është infektolog në Klinikën Infektive të QKUK’së. Ai tash e disa javë po e jep kontributin e tij duke qëndruar pranë pacientëve të cilët janë prekur nga Covid 19 në Kosovë.

Havolli në një lidhje direket për Epxress ka dhënë detaje për punën e tij gjatë kësaj kohe.

“Puna deri më tani në Infektivë, është duke shkuar mirë. Ne ju bëjmë apel qytetarëve që t’i përcjellin në mënyrë strikte masat dhe këshillat e mjekëve. Keni durim se do t’a kalojmë. Përfundimi i mirë vjen kur qytetarët i respektojnë masat në mënyrë strikte. Për ta që të qëndrojnë në shtëpi është sakrificë, mirëpo për ne është sfidë puna me pacientë. Nuk mjafton vetëm që të na quajnë heronj, por t’i respektojnë edhe këshillat tona. Të qëndrojnë në shtëpi”, ka apeluar Havolli.

Loading...

Mos i humb

Mesazhi i fundit si kryeministër: Kjo është qeveri e paligjshme, kjo është qeveria koti

Opoja.net

Ndalet tregtia Kosovë – Serbi

Opoja.net

Parashikimi i motit për sot

Opoja.net

Disa nga masat që duhet respektuar në momentin që fillojnë udhëtimet me avion

Opoja.net

Në Prizren, ​54 raste aktive me coronavirus, 32 persona presin rezultatet gjatë ditës

Opoja.net

Raporti i UNDP: Qytetarët më së shumti të kënaqur me punën e Vjosa Osmanit, Albin Kurti në vendin e dytë

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net