Opoja.net

Instagram do të sjellë një opsion të ngjashëm me Snapchat

Teknologji

Përpjekje e re nga Facebook, që ta imitojë Snapchatin, duke sjellë opsione të reja

Kësaj rradhe, një opsion të Snapchat, Facebook e ka koncentruar te Instagram, për ta bërë sa më të afërt për moshat e reja, transmeton Telegrafi.

The Verge raporton se Instagrami po e teston opsionin Threads, që është një aplikacion i ndarë dhe përbëhet vetëm nga miqtë e ngushtë të përdoruesit.

Rrjeti social do ta sjellë këtë opsion të ngjashëm me Snapchat, si një mundësi konstante e përdorimit ndërmjet përdoruesve , të cilët mund të komunikojnë në mënyre private.

Në fotografimet e ekranit, shihet se në të shfaqen storiet e miqve, si dhe statuset e tyre të shpejta. Këto statuse bëhen në mënyrë automatike, për të treguar gjendjen momentale si lokacionin dhe atë se çfarë janë duke bërë.

Deri më tani, Threads është duke u testuar nga punonjësit e Facebook, ndërsa nuk dihet se kur Instagrami do të vendosë ta lansojë. /Telegrafi/

Mos i humb

Sistemi i tri kamerave të iPhone 11 mund të realizojnë fotografi me pamje shumë të gjerë

Kushtrim Guraj

Google sjell numërimin e fjalëve në Google Docs

Opoja.net

Lllogaritë private në Instagram mund të mos jenë aq të sigurta

Opoja.net

Disqet parashikohet të tejkalojnë shitjet e CD-ve, për herë të parë që nga viti 1986

Opoja.net

Apple do ta prezantojë iPhone 11, drejtpërdrejt në YouTube

Opoja.net

Facebook pranon se ka qenë duke dëgjuar zërin tuaj

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net