Opoja.net

Instagram po e zgjeron testimin e largimit të pëlqimit të fotografive

Teknologji
Instagram po e zgjeron testimin e largimit të pëlqimit të fotografive

Rrjeti social Intagram, po iu ofron disa përdoruesve, që të fshehin pëlqimet në fotografitë e tyre.

Në muajin maj, kompania ka bërë të ditur se do të largojë pëlqimet, mirëpo është ende në fazën testuese, derisa tani e e ka zgjeruar testimin edhe në Irlandë, Itali, Japoni, Brazil, Australi dhe Zelandë të Re, transmeton Telegrafi.

Testimi fillimisht është bërë në Kanada, ku shfrytëzuesit shprehnin mendimet e tyre nëse e kundërshtonin apo e pëlqenin këtë veprim. “Fokusi uhet të jetë te materialet që postohen, jo në pëlqimet që merren” është thënë lidhur me vendimin për largimin e këtij formati.

Ditëve në vijim, pritet që Instagram ta zgjerojë edhe në më shumë shtete, këtë opsion për të cilin bazohen shikuesit, derisa nuk e shikojnë fotografinë që është më e mirë. /Telegrafi/

Loading...

Mos i humb

Gjashtë pajisjet që shpenzojnë më së shumti rrymë në shtëpi

Opoja.net

Shefi i Google-it bën thirrje për rregullore mbi inteligjencën artificiale

Opoja.net

Si të gjeni se kush ju përgjon celularin me katër kode

Opoja.net

Zbuloni si ta kuptoni nëse dikush ju ka bllokuar në WhatsApp

Opoja.net

Ndryshimi i fundit i Instagram-it për mesazhet në DM

Opoja.net

Ligjet më qesharake për shoferë në botë

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net