Opoja.net

Instagrami largon ‘pëlqimet’ për përdoruesit e të gjithë botës

Teknologji
Instagrami largon ‘pëlqimet’ për përdoruesit e të gjithë botës

Sipas ‘Instagram’, ky përditësim i ri është vendosur si një mënyrë për t’iu larguar frikën personave që nuk marrin pëlqime mjaftueshëm, transmeton lajmi.net.

Një përditësim i tillë ende nuk është vërejtur në Kosovë, megjithatë rrjeti social në pronësi të kompanisë ‘Facebook’ ka bërë të ditur se ndryshimi do të ndodh në mbarë botën.

Përdoruesit që kanë ngarkuar fotografinë do jenë në gjendje të shohin numrin e pëlqimeve, por pa një mundësi të tillë për ndjekësit e tyre.

Drejtori Australian i Politikave të Instagramit, Mia Garlick, tha se metoda e re ishte duke u provuar përkohësisht dhe Instagram do të reagonte ndaj prapaveprimeve të përdoruesve. /Lajmi.net/

Loading...

Mos i humb

Gjashtë pajisjet që shpenzojnë më së shumti rrymë në shtëpi

Opoja.net

Shefi i Google-it bën thirrje për rregullore mbi inteligjencën artificiale

Opoja.net

Si të gjeni se kush ju përgjon celularin me katër kode

Opoja.net

Zbuloni si ta kuptoni nëse dikush ju ka bllokuar në WhatsApp

Opoja.net

Ndryshimi i fundit i Instagram-it për mesazhet në DM

Opoja.net

Ligjet më qesharake për shoferë në botë

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net