Opoja.net

Inter e mbyll sezonin në pozitën e dytë

Sport
Inter e mbyll sezonin në pozitën e dytë

Inter ka marrë tri pikë në ndeshjen ndaj Atalantas.

Inter janë nënkampionët e Serie A.

Skuadra ‘Zikaltër’ ka shënuar fitore në xhiron e fundit të këtij sezoni, kundër Atalanta, me rezultatin 0:2.

Lojtarët e Antonio Conte arritën të zhbllokojnë rezultatin në minutën e parë të takimit, me anë të Danilo D’Ambrosio.

Kurse, atëherë kur luhej minuta e 20’ u vendos gjithçka në derbin mes Atalanta dhe Inter, pasi Ashley Young shënoi për 0:2.

Goli i Young doli të ishte ai i rezultatit final të këtij takimi.

Me këtë fitore, Inter shkon në kuotën e 82 pikëve, në pozitën e dytë në tabelë, me një pikë më pak sesa Juventus dhe me 4 pikë më shumë sesa Atalanta që mbetet në pozitën e tretë.

Loading...

Mos i humb

Pas eliminimit nga Champions, Zidane zyrtarisht e konfirmon të ardhmen e tij

Fari Kolloni

Zinedine Zidane për herë të parë eliminohet nga Liga e Kampionëve si trajner

Fari Kolloni

Guardiola ka diҫka për të thënë në lidhje me ndeshjen ndaj Real Madridit

Fari Kolloni

Manchester City në epërsi pas gabimit amatoresk të yllit të Real Madridit

Fari Kolloni

Lazio – Muriqi, vjen lajmi me i fundit nga Italia

Fari Kolloni

Presidenti Thaçi kujton medaljen e artë të Kosovës në Rio

Fari Kolloni
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net