Interi e rikthen talentin italian, paguan 20 milionë euro

Sport
Interi e rikthen talentin italian, paguan 20 milionë euro

Inter ka rikthyer në skuadër talentin italian, Andrea Pinamontin.

FC Internazionale Milano ka zyrtarizuar rikthimin e Andrea Pinamonti nga Genoa me marrëveshje të përhershme.

Pinamonti ishte i huazuar te Genoa dhe marrëveshja e përhershme u zyrtarizua vetëm 17 ditë më parë, për 19.5 milionë euro, por Interi ka shfrytëzuar menjëherë klauzolën e riblerjes duke e kthyer në Milano për 20 milionë euro.

Pinamonti luajti 34 herë për Genoan sezonin e kaluar, shënoi 7 gola dhe dhuroi 2 asiste.

Stadiumi “Fadil Vokrri” pritet të bëhet me 21 mijë ulëse

Kushtrim Guraj

Zidane pas humbjes kundër Shakhtarit: Do ta gjej një zgjidhje

Kushtrim Guraj

FIFA publikon renditjen e re – Kosova dhe Shqipëria pësojnë rënie në ranglistë

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net