Opoja.net

iPhone 8 me ndryshim të madh në ekran

Teknologji
iPhone 8 me ndryshim të madh në ekran

Gjenerata e ardhshme e iPhonëve mund të ketë ekran të lakuar me rezolucion të lartë.

Gjiganti teknologjik Apple besohet se do të vendos ekrane të lakuara OLED për t’i zëvendësuar të tanishmit LED.

SUPER OFERTË NGA HOTEL ARXHENA

Ndërrimi i viteve nën bardhësinë e bjeshkëve të Sharrit

SHIKO OFERTAT

 

Ekranet OLED mundësojnë ngjyra më të mira, ruajtje të baterisë dhe prodhime të pajisjeve më të holla, transmeton Koha.net.

Spekulohet se iPhone 8 do të ketë veçorinë për mbushje wireless dhe kamerë për realizimin e fotove ultra-HD.

Kjo lëvizje e Apple për ndërrimin e ekraneve është duke u bërë që të jetë në hap me konkurrentin Samsung, që tashmë është në përdorim të paneleve AMOLED.

Telefonat e rinj të Apple pritet të lansohen gjatë muajit shtator të vitit 2017.

Në një katër persona shprehet se ata do të “humbin gjithçka” nëse humbin telefonin

Opoja.net

BMW kundër Audi në borë, shikoni cila fiton

Opoja.net

Tre gjëra në rrjete sociale që mund t’iu ndëshkojnë

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net