Opoja.net

Irani raporton numrin rekord të rasteve të reja me Covid-19

Shëndeti
Irani raporton numrin rekord të rasteve të reja me Covid-19

3.574 persona të tjerë janë konfirmuar se kanë koronavirus në Iran gjatë 24 orëve të fundit, njoftoi ministria e shëndetësisë së këtij vendi – shifra më e lartë ditore që nga fillimi i shpërthimit të pandemisë në muajin shkurt.

Kjo është gjithashtu dita e katërt qëkur numri i rasteve të reja ka qenë më i lartë se 3,000.

Më parë, numri më i lartë ditor i rasteve të reja ishte 3,186 – regjistruar më 30 mars, në kulmin e shpërthimit fillestar të vendit.

Zëdhënësi i Ministrisë së Shëndetësisë, Kianush Jahanpur, gjithashtu tha në një intervistë telefonike të drejtpërdrejtë me kanalin e lajmeve IRINN se 59 njerëz kishin vdekur në ditën e fundit, dhe se numri i përgjithshëm i vdekjeve tani është 8.071, raporton BBC, transmeton Klan Kosova.

Loading...

Mos i humb

Alarmon virologu gjerman: Do të ketë edhe valë të tretë të koronavirusit

Kushtrim Guraj

E konfirmojnë ekspertët: Kornoavirusi bartet edhe përmes ajrit

Kushtrim Guraj

Pulat mund të shkaktojnë një pandemi të re, 100 herë më të keqe se Koronavirusi

Kushtrim Guraj

Ja pse është shumë e rëndësishme të vendosim maska kur dalim në publik

Kushtrim Guraj

Çka është Remdesiviri dhe pse po e kërkojnë të gjithë?

Kushtrim Guraj

A duhet t’i ushqejnë fëmijët me gji nënat e infektuara me Covid-19, flasin nga OBSH

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net