Opoja.net

Ish-ylli i Manchester United infektohet me koronavris

Sport
Ish-ylli i Manchester United infektohet me koronavris

Po vazhdon të rritet numri i lojtarëve të cilët po infektohen me koronaviris.

Ish anëtari i Manchester United, Marouane Fellaini, ka rezultuar pozitiv në Covid19.

Fellaini, i cili aktualisht është në provincën kineze, Jinan, raportohet të ketë rezultuar pozitiv në koronavirus, transmeton lajmi.

Këtë lajm, sipas medieve britanike, e ka konfirmuar departamenti shëndetësor lokal i Jinan.

Ylli i Superligës së Kinës luan me Shandong Luneng. Ai kishte udhëtuar me tren në Jinan, më 20 mars, kur edhe kishte kryer testin.

Kina është vendi nga ku ka filluar përhapja e këtij virusi. Fellaini është vetëm i prekuri i radhës, dhe shpresojmë që lojtarit të mos i vështirësohet situata.

Loading...

Mos i humb

Dy skuadra të mëdha e dëshriojnë Xherdan Shaqirin

Opoja.net

Si mund të përfundoj La Liga? Këto janë tri opsionet

Opoja.net

Një milion euro nga Lionel Messi për të luftuar koronavirusin

Opoja.net

La Liga merr vendim të dhimbshëm

Opoja.net

Liverpooli i prinë garës për transferimin e Milot Rashicës nga Werder Bremeni

Opoja.net

Suspendohen Lojërat Olimpike

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net