Iu dha lamtumira e fundit themeluesit të Gjimnazit të Dragashit, Iljaz Vehapi

Kosova

Në varrezat e fshatit Shajne të hënën iu dha lamtumira e fundit veprimtarit Iljaz Vehapi.

I ndjeri ndërroi jetë të dielën me datë 3 qershor në moshën 81 vjeçare, njofton Opoja Sot.

Vehapi para luftës ishte Drejtor i Drejtoriatit të Arsimit në Dragash, njëherë edhe themelues i Gjimnazit “Emin Duraku” (sot Gjimnazi “Ruzhdi Berisha”).

Iljaz Vehapi pas luftës ishte themelues dhe kryetari i parë  i degës së AAK-së, në Dragash./Opoja Sot/

Zemaj: Po shqyrtohet mbyllja e kufijve dhe kufizim i lëvizjes në zonat më të prekura me COVID-19

Opoja.net

Pandemia dëmtoi rëndë edhe Byronë Kosovare të Sigurimit

Kushtrim Guraj

Rritja e rasteve me COVID 19, mësimi në Kosovë po vazhdon në dy variante

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net