Opoja.net

Ja çfarë duhet t’i shtoni shampos nëse keni flokë të yndyrshme

Shëndeti

Ne të gjithë i shtojmë kripë ushqimeve në përditshmëri, por vetëm pak njerëz janë të vetëdijshëm se kripa mund të jetë një ndihmë e madhe në trajtimin e gjendjeve të ndryshme shëndetësore.

Për shembull, nëse shtoni 2-3 lugë kripë në shampon tuaj, ju do të bëni një shampo të shkëlqyer për flokët me yndyrë dhe efektet janë pothuajse të menjëhershme!

Këtu janë disa mënyra të tjera për të përdorur kripën:

Lëkura e këmbës: Ju duhet të shtoni 2 lugë kripë në një gotë vaj ulliri dhe të fërkoni këmbët për të bërë lëkurën të butë dhe të butë si mëndafshi.

Kripa si një ilaç natyral: Dhimbje koke – Në rast se shpesh vuani nga dhimbje koke, duhet të shtoni një lugë çaji kripë në një gotë ujë dhe ta pini. Ajo do të trajtojë një dhimbje koke në më pak se 15 minuta.

Megjithatë, duhet të jeni të kujdesshëm me konsumin e kripës në rast se vuani nga shtypja e lartë e gjakut

Loading...

Mos i humb

5 gjëra që njerëzit me integritet i bëjnë ndryshe

Opoja.net

Qytetarët shtojnë blerjet duke grumbulluar rezerva ushqimore

Opoja.net

Kosova pa koronavirus, por me masa të shtuara kujdesi

Opoja.net

Rritet numri i divorceve: Karantina, një “eksperiment” i madh për çiftet

Opoja.net

Vihen në funksion të gjitha pajisjet dhe burimet për trajtimin e Covid-19

Opoja.net

QKUK-ja dhe shtatë spitalet e përgjithshme kanë 95 respiratorë

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net