Ja kur do të ndërtohet xhamia në Prishtinë

Kosova Xhami
Ja kur do të ndërtohet xhamia në Prishtinë

Ahmet Sadriu, zyrtar për informim në BIK, ka bërë të ditur se procedurat për ndërtimin e xhamisë janë në përfundim e sipër, derisa presin përmirësimin e motit që të fillojnë me ndërtimin e saj.

“Po presim me u rregullu moti. Gjithçka është në përfundim e sipër. Procedurat janë në përfundim e sipër dhe presim që në pranverë kismet me fillu ndërtimin”, ka thënë Sadriu.

Mirëpo kur pyetet se a kanë marrë lejen prej Komunës për ndërtimin e xhamisë, Sadriu përgjithëson duke mos dhënë një përgjigje të prerë.

“Një komision është formu nga kryetari i Komunës dhe komisioni është në përfundim e sipër, informacionet janë që do të përfundoj gjithçka dhe do të fillojmë me ndërtim se boll më u zgjat”, ka deklaruar Ahmet Sadriu.

Indeksonline ka provuar të marr një përgjigje edhe nga Komuna lidhur me këtë çështje, mirëpo kontakti me ta ka qenë i pamundur. Kujtojmë se në tetor të vitit 2012 ishte vendosur gurthemeli për ndërtimin e xhamisë e cila pritet të jetë godina më e madhe fetare në Prishtinë. Puna me ndërtimin e xhamisë duket të jetë zgjatur shumë.

FIRMA JUAJ +383 45563059

Ky projekt është dashur të fillonte qysh në tetor të vitit të kaluar. Ndërtimi i kësaj xhamie pritet të kushtoj 20 milionë euro. Ndërsa prona për ndërtimin e xhamisë është ndarë nga Komuna e Prishtinës.

Dënohet me burgim të përjetshëm ish-polici që e vrau një person në kazino në Suharekë

Opoja.net

Hoti siguron prodhuesit dhe përpunuesit e qumështit se qeveria do t’i mbështesë

Opoja.net

Sot vjen në Kosovë shefi i zyrës së DFC në Serbi

Opoja.net

Njohja e pavarësisë së Kosovës, vjen një lajm i mirë nga Ukrahina!

Opoja.net

Deputetja e LDK-së e pranon se koalicioni qeverisës s’i ka 61 vota në Kuvend

Opoja.net

Bekim Haxhiu: Vitia kishte qenë ministër vetëm për konferenca, gjërat tjera nuk po i ditke

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net