Opoja.net

Ja ndeshjet që do të zhvillohen sonte në Evropa Ligë

Sport
Ja ndeshjet që do të zhvillohen sonte në Evropa Ligë

Sonte zhvillohen disa ndeshje në garën e dytë më të rëndësishme në Evropë, atë të Evropa Ligës.

Do të zhvillohen plot 26 përballje në garë për të siguruar fazën tjetër të Evropa Ligë, shkruan Express, përcjell Opoja.net.

Ndërsa nder ndeshjet më interesante pritet të jenë Tottenham kundër Gent dhe Fiorentina kundër Borussia Monchengladbach, pas përballjeve të para ku belgët fituan 1-0 kundër anglezëve, ndërsa Fiorentina fitoi në transfertë ndaj gjermanëve.

Dje, Manchester United e siguroi biletën për në fazën tjetër duke e mposhtur Saint-Etienne me rezultat të përgjithshëm nga të dy ndeshjet 4-0.

Shikojeni tabelën më poshtë për t’i parë të gjitha përballët.

Trajneri shqiptar infektohet me COVID-19

Kushtrim Guraj

Ujkani del pozitiv me Covid-19

Kushtrim Guraj

Lëndohet edhe një mbrojtës i Juventusit

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net