Opoja.net

Ja sa është rritur e mbijetuara e vetme e tragjedisë në Restelicë (Foto)

Aktuale Kosova Opoja
Ja sa është rritur e mbijetuara e vetme e tragjedisë në Restelicë (Foto)

Janë bërë pesë vjet nga fatkeqësia natyrore në Restelicë, ku mbijetoi vetëm shtatëvjeçarja Amsera Reka.
Nga rënia e ortekut të borës mbetën të vdekur 10 banorë të këtij fshati, kujton portali Arbresh.info.

E mbijetuara e vetme e kësaj tragjedie Amsera Reka tani ka 12 vjet dhe jeton tek disa të afër të saj në Itali.

Ja sa është rritur ajo tani:

Loading...

Mos i humb

12 raste të reja me koronavirus në Kosovë – gjithsej 106 të infektuar

Opoja.net

Shoqata humanitare “Opoja” ndajnë 20 pako ushqimore për familjet nevojtare në trevën e Opojës

Opoja.net

Edhe tri raste të reja me coronavirus në Kosovë

Opoja.net

Kurti i përgjigjet Presidentit: Veç zgjedhje, tjerat janë shkelje kushtetuese

Opoja.net

Këto janë vendimet e reja të qeverisë për parandalimin e përhapjes së koronavirusit!

Opoja.net

Nga sot ka filluar llogaritja verore e kohës

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net