Opoja.net

Ja sa para do ti fitojë Majlinda pas triumfit

Sport
Ja sa para do ti fitojë Majlinda pas triumfit

Shumë mundim, përpjekje dhe më në fund fitore. Majlinda Kelmendi po ngrit lartë e më lartë emrin e Kosovës, por sa para është duke i fituar?

Xhudistja numër një në shqiptari, reprezentuesja e Kosovës, Majlinda Kelmendi vazhdon të fitojë medalje të arta në të gjitha garat ku po merr pjesë.

Por, fitimet siç raporton Federata Ndërkombëtare e Xhudos (IJF), nuk duket të jenë edhe aq të mëdha, gazetametro.net.

Në një turne si kjo e fundit, Paris Grand Slam, fituesi i medaljes së artë përfiton pesë mijë dollarë amerikan.

Nga kjo shumë katër mijë i fiton xhudistja Kelmendi dhe një mijë dollarë trajneri i saj Driton Kukaj. Shumë modeste parash, për suksesin e madh. sidoqoftë fitimi më i madh i mbetet Kosovës, që ju shtua një medalje e artë.

Trajneri shqiptar infektohet me COVID-19

Kushtrim Guraj

Ujkani del pozitiv me Covid-19

Kushtrim Guraj

Lëndohet edhe një mbrojtës i Juventusit

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net