Javë e suksesshme e futbollistëve shqiptarë në botë (Video)

Sport
Javë e suksesshme e futbollistëve shqiptarë në botë (Video)

Si çdo të hënë tjetër, edhe sot KTV sjell golat dhe ecurinë e lojtarëve shqiptar nëpër Evropë e botë.

Veçohen dy golat e Shkëlzen Gashit, ku njërin e shënoi nga gjuajtja e lirë. Në Serie A, Rei Manaj i dhuron një pikë Pescaras, teksa Bersant Celina nuk ka të ndalur. Ka shënuar në Holandë edhe golin e tretë në po aq takime sa ishte i pranishëm në fushë.

Golat e shqiptarëve në ligat evropiane e më gjerë mund t’i shihni në videon e mëposhtme:

Kante po largohet nga Chelsea?

Kushtrim Guraj

Në Shqipëri vazhdon bojkotimi i futbollit

Kushtrim Guraj

Shkëlqimi dhe rënia e Alexandre Pato

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net