Opoja.net

Joshua zbulon se ka pasur probleme shëndetësore para rimeçit me Ruizin

Sport
Joshua zbulon se ka pasur probleme shëndetësore para rimeçit me Ruizin

Anthony Joshua ka zbuluar se kishte probleme shëndetësore para rimeçit ndaj Andy Ruizit.

Boksieri britanik riktheu në belin e tij tre titujt WBA, WBO dhe IBF që i kishte humbur më 1 qershor të këtij viti nga meksikano-amerikani.

Por, AJ ka thënë pas fitores se ai kishte probleme shëndetësore para ballafaqimit, shkaku që ishte i lodhur dhe i plogësht.

“Kam pasur probleme shëndetësore para rimeçit dhe kjo vinte nga një kohë e gjatë:, ka thënë Joshua për Radio 5 Live.

“Nuk e dija çfarë po ndodhte me mua. Ndihesha shumë i lodhur dhe i plogësht, mendoja se po vinte nga stërvitja”.

Anthony Joshua (Foto: Richard Heathcote/Getty Images/Guliver)

“Në zhveshtoren time e merrja një kovë me akull dhe e fusja kokën time atë dhe pyesja veten ‘pse ndihem kaq i lodhur?’”.

“Përgjegjësia te jeni kampion bote është shumë e madhe. Të gjitha ato gjëra, të bëjnë të ndihesh i lodhur, duhet t’i llogaritni obligimet shtesë. Tani kam energjinë e duhur dhe nuk kam humbur asnjë seancë stërvitore”, ka shtuar më tej ai.

Joshua arriti ta mposhte Ruizin vetëm me pikë në përballjen që zgjati 12 raunde në Arabinë Saudite. /Telegrafi/

Loading...

Mos i humb

Man City – Liverpool, publikohen formacionet zyrtare

Fari Kolloni

Zyrtare: Ylli i Real Madridit tashmë lojtar i Interit

Fari Kolloni

Conte ja rrëmben dy yje Cheleas

Fari Kolloni

Ylli i madh arrin në Mynih për testet mjekësore te Bayern

Fari Kolloni

Lojtari nga Kosova shënon gol të bukur për Bayern Munich II

Fari Kolloni

Guardiola konfirmon largimin e yllit të madh

Fari Kolloni
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net